50 milliárd euróval száll be az MI-versenybe az Alibaba
A kínai techóriás három év alatt költ ennyit a mesterséges intelligencia kutatására és a felhőalapú számítástechnika fejlesztésére.
A kínai techóriás három év alatt költ ennyit a mesterséges intelligencia kutatására és a felhőalapú számítástechnika fejlesztésére.
Hszi Csin-ping kínai államfő elnöklése az állami vezetők és a nagy techcégek szimpóziumán, valamint az Alibaba korábban évekre eltüntetett alapítójának meghívása egyértelmű jelzés, hogy a Kínai Kommunista Párt barátságosabb hangvételre váltana, és javítaná a hangulatot az ország magánszektorában.
Hszü Csia-jin a közelmúltig az ígért kínai gazdasági felemelkedés szimbóluma volt. A China Evergrande Group hitelfelvételekből táplált agresszív növekedését egykor az állam is támogatta, egy ponton viszont megálljt parancsoltak a szektor féktelen burjánzásának, ami bedöntötte a zászlóshajó céget. A problémákat Hszü nyakába varrták. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.
A kínai dollármilliárdos, aki az utóbbi időkben kínos vizsgálatokon esett át Pekingben, korábban nagyszabású részvényeladást jelentett be, de most azt közölte: az Alibaba-részvények árfolyama annyira csökkent, hogy már nem érdeke az eladás.
2020-as beszéde után hirtelen mégsem engedték tőzsdére lépni egyik vállalatát, aztán megsokasodtak a cégei ellen indított eljárások is.
Újra tőzsdére mehet az immár szétszabdalt webkereskedő óriás.
A minap miniszterelnökké avanzsáló Li Csiang a kínai elnök, Hszi Csin-ping bizalmi embere, és soha nem számított a riválisának. HVG-kontúr.
A kínai multimilliárdos azt követően tűnt el, hogy magára haragította a kínai kommunista pártot.
Bao Fant néhány napja nem érik el kollégái, bankja közleményt adott ki. A közlemény után a bank részvényei zuhanórepülésbe kezdtek.
Lemondott az Ant Group vezetéséről Jack Ma.
Jack Ma 2020-ban három hónapra tűnt el, több nyugati lap értesülése szerint azóta elhagyta Kínát.
Rekordösszegű, 18 milliárd jüanos (mintegy 2,75 milliárd dolláros) büntetést szabtak ki az Alibaba kínai internetes kiskereskedelmi portálra Kínában, amiért a vállalat a versenyszabályokat megsértve visszaélt monopolhelyzetével.
A világ legnagyobb tőzsdei kibocsátására készült a leggazdagabb kínai, Jack Ma, amikor egy rosszul időzített kritika miatt három hónapra eltűnt és semmit sem lehetett hallani róla. Most úgy tűnik, vége a viszálynak a kommunista hatalommal, de az is biztosra vehető, hogy az egész ügynek lesznek még következményei.
Az Alibaba alapítója október óta nem adott hírt magáról.
A világszerte legismertebb kínai milliárdos, Jack Ma eltűnése a nyilvánosság elől, és a cégbirodalma elleni vizsgálatok jelzik, hogy Hszi Csin-ping kínai pártfőtitkár-államfő a techcégeket és azok vezetőit is figyelmezteti: a kommunista párt hatalmát tilos megkérdőjelezni.
Jack Ma októberben élesen bírálta a kínai állam gazdaságpolitikáját. Azóta eltűnt a nyilvánosság elől.
Behivatták Jack Mát a pénzügyminisztériumba Pekingben – tudatta a Global Times, mert komoly kifogások merültek fel cége, az Ant tevékenységével kapcsolatban.
Ásványvízben és védőoltásokban is utazik Zhong Shanshan, aki lenyomta az Alibaba alapítóját, Jack Mát és a leggazdagabb kínaivá vált.
A 150 milliárd dolláros cég New York helyett Sanghajban és Hongkongban megy tőzsdére.